5 noviniek zo sveta sociálnych sietí

19. 11. 2019 | 08:11

1. Facebook dostáva nové logo

Táto známa modrá „F“ však z vašich aplikácií nezmizne. Nové logo, technicky „vodoznak“, je určené spoločnosti Facebook skôr ako Facebook sociálnej platforme. Uvidíte to na prihlasovacích obrazovkách Instagramu a WhatsApp, každý s jemným odtieňom tak, aby zodpovedal príslušným značkám. Nové logo, ktoré sa objaví v „nadchádzajúcich týždňoch“, má objasniť, ktoré aplikácie vlastní Facebook. Zdá sa, že iba 29% respondentov z USA vie, že Facebook vlastní Instagram; a to je trochu odchýlka vo vnímaní značky, ktorú sa Menlo Park rozhodol využiť.
 

2. TikTok oznamuje novú možnosť zdieľania obsahu


TikTok práve ohlásil novú súpravu na vývoj softvéru (SDK), ktorú budú obchodníci používajúci sieť milovať. Sada SDK „Zdieľať s TikTok“ umožňuje priamo integrovať aplikácie tretích strán, ako sú napríklad video editory, s TikTok. Tento vývoj dáva obchodníkom viac možností na vytvorenie bohatšieho obsahu pre platformu (čo, samozrejme, ide proti MO Tik Tok). Adobe Premiere Rush a Momento GIF Maker sú iba dve zo siedmich aplikácií, ktoré v súčasnosti podporuje nová súprava SDK. Tvorcovia obsahu pre domácich majstrov sa zdajú byť dosť prepracovaní. 

3. Facebook obmedzuje počet reklám, ktoré môže stránka spustiť


Môže to znieť trochu kontraintuitívne zo spoločnosti, ktorá - ako Mark Zuckerberg kedysi slávne vysvetlil zmätenému americkému senátorovi - zobrazuje reklamy ako základ svojho obchodného modelu. Facebook však tvrdí, že ide o ochranu výdavkov inzerentov na reklamu. Zdá sa, že spustenie príliš veľkého počtu reklám naraz môže ovplyvniť výkonnosť tým, že platforme nebude poskytnutý dostatok času na ich optimalizáciu. Facebook vyhlasuje, že očakáva, že toto obmedzenie reklamy ovplyvní iba „malé percento“ inzerentov, a vyčerpá ho v polovici roku 2020.

 

4. Pre Facebook boli spustené nové pracovné skupiny


V rámci ťahu LinkedInesque Facebook práve spustil „Pracovné skupiny“, ktorých cieľom je pomôcť ľuďom „ľahšie sa spojiť so svojimi spolupracovníkmi“. Odborník na sociálne médiá Matt Navarra predstavil tento krok tesne pred oficiálnym predstavením Facebooku vo štvrtok. Vytvorenie pracovnej skupiny sa nelíši od vytvorenia štandardnej skupiny Facebook. Táto možnosť umožňuje spolupracovníkom interagovať sa v čisto profesionálnej časti platformy zdieľaním iba informácií o pracovnej skupine a členov skupín správ bez toho, aby sa stali priateľmi. Toto je určite víťazstvo za oddelenie ich súkromného života a práce. Chcete to skúsiť? Typ skupiny môžete momentálne prepínať pomocou nastavení skupiny> typ skupiny.


 

5. Facebook pokračuje programami šifrovania aplikácie Messenger


Facebook načrtol svoje plány ďalšieho šifrovania aplikácie Messenger na konferencii na webovom summite v Lisabone. Keď sa to prvýkrát oznámilo v marci, medzi zákonodarcami sa zdvihlo pár obočí kvôli extrémnemu súkromiu, ktoré môžu využiť zločinci. Facebook poukázal na to, že táto možnosť už existuje v platforme a je štandardom v WhatsApp vlastnenom Facebookom. Spoločnosť tiež zvažuje zákaz nových účtov Messenger, ktoré nie sú prepojené s bežným profilom Facebooku. Sieť zavádza tieto funkcie ako ďalšiu fázu ochrany súkromia používateľov..

Autor: Admin Administrátor