Google obmedzí používateľské dáta pre inzerentov

19. 11. 2019 | 08:11

Od februára 2020 spoločnosť zastaví inzerentov v prehliadaní informácií na webových stránkach, ktoré navštívil používateľ, a zabráni im viazať citlivé vyhľadávania, napríklad náboženstvo, politiku a sexuálnu orientáciu, na jednotlivých používateľov.

„Rovnako ako mnohí adtech poskytovatelia, používame reklamnú technológiu s názvom Real-Time Bidding (RTB), aby sme vydavateľom všetkých veľkostí umožnili predávať zobrazenia reklamy online v reálnom čase a financovali sme celý rad obsahu, napríklad online žurnalistiku, videá a hudbu. Na platforme RTB sme prijali prísne opatrenia na ochranu súkromia používateľov - napríklad vyžadujeme, aby vydavatelia získali súhlas od používateľov na zobrazovanie prispôsobených reklám, a do rozsahu údajov zdieľaných v žiadostiach o ponuku RTB používame postupy minimalizácie údajov vrátane skrátenia IP adresy zariadenia a použitie iba resetovateľných ID používateľov, “hovorí Google v blogovom príspevku.

Aj keď spoločnosť Google už inzerentom zakazuje používať svoje služby na vytváranie profilov používateľov okolo citlivých kategórií, táto zmena pomôže vyhnúť sa riziku, že ktorýkoľvek účastník aukcií bude schopný priradiť jednotlivé identifikátory reklamy ku kategóriám kontextového obsahu spoločnosti Google, hovorí Google. Kategórie obsahu sú popisy typu obsahu na konkrétnej stránke, webe alebo v aplikácii. Tieto kategórie môžu napríklad naznačovať, či ide o obsah týkajúci sa správ alebo počasia, a ich cieľom je poskytovať inzerentom kontextové informácie o webe alebo aplikácii, na ktorých sa obash môže zobraziť. Pomáhajú inzerentom vyhnúť sa zobrazovaniu reklám na určité typy obsahu, ktoré nie sú vhodné pre ich značky, alebo ako spôsob, ako môžu inzerenti identifikovať typy obsahu, na ktorých chcú zobrazovať reklamy.

Autor: Admin Administrátor